5 asja mida pead teadma enne elutoa kujundamist

Elutuba | Nipid ja nõuanded | Lotte | 22/1/2018

Iseseisvalt elutoa kujundamine on hea mõte – see säästab raha ja annab sulle mitmeid erinevaid teadmisi disaini valdkonnast. Enne töödega alustamist on alati soovitatav tutvuda paljude erinevate sisekujundusideedega. Siin on mõned näpunäited, mida enne kujunduse valimist kindlasti teadma peaksid.

 

  1. Alati on soovitatav kõik tööd põhjalikult läbi mõelda ja kujutleda, milline Sinu elutuba välja peaks nägema. See ei tähenda, et peaksid paika panema iga väikese detaili, kuid kasulik on kokku panna üldplaan. Sel juhul lähevad tööd sujuvamalt. Iga eduka projekti taga on strateegia ja kavand, sama kehtib ka sisekujunduse puhul.

 

 

  1. Enne toa kujundamist tee uurimistööd. Kogu erinevaid kujundusideid, näiteks lehekülgi interjööri-ja disainiajakirjadest. Erinevatest kujundusideedest proovi valida need disainilahendused, mis Sinu huvide ja maitsemeelega kõige rohkem harmoneeruvad. Võib juhtuda, et mitmete erinevate lahenduste hulgast on raske valida, siiski otsustusvõimetus ei vii Sind kuhugi; seega keskendu ja visualiseeri tuba kus Sul on hea olla ning siis tuleb otsus mida Sa hiljem kahetsema ei pea. Kokkuvõtvalt, mõtle kujundus põhjalikult läbi ning jää oma valikutele kindlaks.

 

 

  1. Valgustus mängib toa kujundamisel olulist rolli. See loob mõnusa õhkkonna. Õige valgustus lisab toale sära ja helgust, mis mõjutab ka Sinu meeleolu. See loob hea tuju ning aitab tõsta õnnehormooni taset. Lõhnaküünlad on samuti meeldiv viis ruumile täiendava sära ja hubasuse andmiseks.

 

 

  1. Õige mööbel on toa jaoks sama oluline kui hapnik meie keha jaoks. Sama tähtis on ka mööbli õige paigutus. Enamasti ei tohiks mööblit seada otse vastu seina. Selline paigutus muudab toa visuaalselt väiksemaks.

 

 

  1. Samuti on oluline kasutada sobivaid kardinaid. Valed kardinad võivad kõik Sinu jõupingutused nurjata. Enamasti peaksid kardinad sobima mööbli värviga. Niisiis, ära keera kõike viimasel hetkel untsu vaid ühe rumals vea tõttu.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel