Mis on Art Deco disain?

Elutuba | Nipid ja nõuanded | Lotte | 14/3/2018

Kas oled “Gatsby” suur fänn? Kas unistad pöörastest kahekümnendatest, mida ehivad elegantsed kleidid, swing ja kõik ülejäänu? Siis meeldib sulle kohe kindlasti meie Stiili Defineerimise Seeria.

 

Art Deco on nimelt ajastu, mis jäi kahe maailmasõja vahele. Seda ajastut defineerivad enneolematud tehnoloogilised uuendused ning tugev eneseväljendus. Seda kõike on tunda Art Deco sisekujunduses.

 

Meie näpunäidetele tuginedes saad luua suurepärase koosluse minevikust ja tänapäevast.

 

Kasuta julgeid värve

Art Deco ei ole tagasihoidlikele. Ülekullus on parim sõna iseloomustamaks seda liikumist ning see paistab igast selle aspektist välja, kaasa arvatud värvitoonidest.

 

Värvitoonide valikul on sul kaks võimalust. Esimene on pigem neutraalne lähenemine. Selle asemel, et valida värvide kergemaid varjundeid, vali hoopis jõulisemad ja küllastunud varjundid.  Loo üldmulje kreemja valge, šokolaadipruuni ning raske mustaga. Lõpetuseks kasuta aga selgeid ja aktsenti andvaid värve.

 

Teine võimalus on aga hoopis julgem. Mõned Art Deco ruumid mängivaid seinte, mööbli, põrandakatetega ja aksessuaaridega, mis on kõik rikkalikes toonides. Eelkõige kasutatakse sügavat kollast, punaseid, rohelisi ja siniseid, mis kõik viitavad sellele perioodile. Selleks aga, et kõike poleks liiga palju, piira värvivalik kolme või nelja värvivarjundini ning kasuta neid erinevates esemetes ja erinevatel kohtadel oma eluruumis.

 

Vali vormikas mööbel

Elegantsed kujundid on Art Deco stiili juures väga olulisteks osadeks. Tavaliselt väljendub see läbi ruumis oleva mööbli. Näiteks kurvika pealispinnaga mööbliesemed väänlevatel jalgadel.

 

Mööblit valides tuleb alati jälgida selle mõõtmeid. Disaini mõistes tähendab see eseme füüsilist kõrgust ja raskust kuid pigem visuaalses mõttes. Teistes levinud disainitüüpides (näiteks skandinaavia stiil) rõhutatakse pigem mööbli kerget olekut, et luua minimalistlik lahendus. Art Deco retrohõngulisuse puhul on aga kõik vastupidine ja kasutatakse tavapärasest suuremaid esemeid. Seega, ära karda valida endale sobivat suurust.

 

Lisaks esemete mõõtmetele tuleb mõelda ka nende viimistlusele. Kuna Art Deco puhul on tegu luksusliku stiiliga, siis on peaaegu kõik mööbliesemed eriti särava lõppviimistlusega. Katsu leida mööblit, mis on kaetud peeglite või aktsenti andvate poleeritud metallidega.

 

Vannitoale on lihtne omanäolisust lisada efektse vanniga.

 

vannid

 

 

Geomeetrilised kujundid

Julged, geomeetrilised kujundid on Art Deco lahutamatuks osaks. Arvatakse, et selline lähenemine on loodud enne Art Deco hiilgeaega levinud Art Noveau stiilile vastandiks. Art Noveau stiil nimelt kütkeb endas lihtsust, lillelisi elemente ja otsekohesust.

 

Kui soovid ennast väljendada, siis on suurepärane võimalus neid kujundeid põrandatel kasutada. Kui aga ei soovi luua pikaajalist lahendust, siis alati on võimalik kasutada erinevaid kangaid.

 

Nagu ikka annavad aksessuaarid ruumile tõelise stiilitunnetuse. Kõigile neile, kes soovivad Art Deco välimust luua, soovitame kasutada erinevaid disainielemente, mis panevad meid mõtteis tagasi rändama aastatesse 1920 ja 1930. Sel ajal olid levinud alasti naiste figuurid, loomad, puulehed ja päikesekiired. Lisaks olid siis moes põlisameeriklaste ja egiptlaste artefaktid.

 

 

Samas on võimalik tuua ruumi Art Deco tunnetust läbi erinevate materjalide. Naturaalsed elemendid nagu näiteks vääriskivid, elevandiluu, obsidiaan ja kivikristallid, mis kõik olid sel ajal moes lisaks kroomist ja hõbedast valmistatud esemetele. Parima tulemuse saavutamiseks keskendu osakestele – eriti just peeglitele, lampidele ja maalidele, mis kombineerivad omavahel eelnevalt nimetatud kaks või enam elementi.

 

Art Deco on inspiratsioonipuhang minevikust. Kuigi see pärineb 1920-ndatest ja 1930-ndatest, ei ole see sugugi mitte liiga vanamoeline stiil tänapäevastes kodudes kasutamiseks. Tegelikult on tegemist ideaalse stiiliga, mis lubab end väljendada tänapäevases modernses maailmas. Kasuta siit postitusest saadud Art Deco näpunäiteid tõeliselt kaasaegse välimuse loomiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel