Näpunäiteid skandinaaviapärase interjööri loomiseks

Elutuba | Nipid ja nõuanded | Lotte | 22/2/2018

Skandinaavia sisekujunduse stiil on üle kogu maailma populaarne juba aastaid. Me näeme neid soovitusi ajakirjades ja kodusaadetes. Skandinaavia stiil keskendub lihtsusele, minimalismile ja funktsionaalsusele. Panime kokku 9 nõuannet, kuidas Skandinaavia stiil enda tuppa tuua.

 

1. VALGUSTUS

Kuna talvekuudel on loomulikku valgust vaid 7 tunnil päevas, mängib skandinaaviapärase interjööri loomisel suurt rolli valgustus. Valgus on lausa elu allikaks. Interjöörides kasutatakse mitut erinevat sorti valgust, sõltuvalt sellest, millist meeleolu soovitakse luua. Erinevateks valguse liikideks on näiteks rippuvad laelambid ja seinalambid. Hubase õhkkonna loomiseks ja sära andmiseks tuleb kindlasti kasutada küünlavalgust.

 

2. VORM JA FUNKTSIOON

Mööbli puhul tuleb järgida puhtaid jooni. Diivanid, lauad ja toolid hõlmavad endas eelmise sajandi keskpaigast pärit ümaraid külgi ja naturaalseid toone. Lisaks sellele kasutatakse skandinaaviapärases disainis kaasaegseid ja funktsionaalseid lahendusi. Näiteks on laialt kasutusel suured ja mitmetasandilised põnevate kujudega riiulid just selleks, et olla praktilise väärtusega ning samal ajal pakkuda ka silmailu.

 

3. HELEDAD PÕRANDAD

Skandinaaviapärase disaini puhul ei kaeta tervet tuba vaibaga. Põrandad on selle stiili puhul täispuidust ning naturaalset või valget tooni. Tänu sellele on ruumid valgemad ja tunduvad suuremad. Lisaks paigaldatakse kõikide kivipõrandate alla ka põrandaküte, et luua talveperioodiks mõnusam elupaik.

 

4. VÄRSKED LILLED

Skandinaaviapärases sisekujunduses on olulisel kohal värvirohked elustaimed. Värsked lilled pole mitte luksus vaid vajadus. Just seetõttu pakutakse paljudes nurgapealsetes lillepoodides laia valikut tulpe, lilleseadeid, lopsakakaid taimi ja mitmeid muid põnevaid taimi.

 

5. NEUTRAALSED VÄRVID

Skandinaaviapärase disainiga on alati seotud kindel värvipalett. Valged, hallid, mustad ja pruunid toonid on just need, mis aitavad luua puhta ja rahuliku keskkonna. Viimasel ajal on aga disainerid hakanud üha rohkem kasutama teisi värve nagu näiteks kulunud roosa ja erinevaid aktsenti andvaid rohelisi toone. Tavaliselt värvitakse skandinaaviapärase kodu loomisel seinad valgeks, et lasta mööblil esile tulla.

 

6. LÄBIMÕELDUD INTERJÖÖR

Skandinaaviapärase stiili juures on kõige olulisem kasutada ruumi mõistlikult ning hoiduda üleliigsetest esemetest. Ruumi kasutatakse otstarbekalt ja täidetakse kappide või riiulite abil. Sisekujunduses järgitakse “vähem on rohkem” mõtteviisi, et hoida üldmulje puhtana ning rahustavana.

 

7. AKENDE MINIMAALNE KATMINE

Maksimaalse valgustatuse saavutamiseks kasutatakse võimalikult vähe aknakatteid ja kardinaid. Kui aga kardinaid kasutada, tuleks eelistada linaseid ja õhukesi kangaid. Öösel on aga vaevu kaetud aknad omaette vaatemänguks ning meenutavad mõnda postkaarti.

 

8. LIHTSAD DEKORATIIVSED AKTSENDID

Skandinaavia stiili juures antakse aktsenti lihtsamoeliste esemetega. Näiteks on hea mõte elegantsete vaaside, patjade ja pehmetes toonides geomeetriliste kujundite kasutamine.

 

9. SOOJAD KANGAD

Pole ime, et meie külmades elutingimustes kasutatakse tihti sooje kangaid, lambanahka, villa, pehmeid kudumeid ja mohääri. Need mitte ainult ei aita teil hubasust luua vaid tekitavad ruumi uue tekstuurikihi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel