5 nippi funktsionaalse minimalistliku stiili loomiseks

Nipid ja nõuanded | Lotte | 19/1/2018

Minimalistliku stiili  selged jooned ning rõhk lihtsusel näitab kodu kujunduse parimaid külgi. Järgi meie nippe, et luua minimalistlik ruum, mis on nii hubane kui ka maksimaalselt funktsionaalne.

 

Hoia värve neutraalsena

Minimalistlik stiil põhineb lihtsa ja puhta välimuse loomisel. Ka sinu värvivalikud peavad seda eesmärki edasi kandma. Tavaliselt jäävad värvitoonid ühele värviskaalale, kuid soovi korral on võimalik lisada soojadele toonidele ka veidi külmasid, või vastupidi.

 

Kui sa sisustad ruumi peaaegu ainult neutraalsetes toonides, siis on oluline lisada piisavalt erinevust, et ruum ei jääks liiga ühevärviline ja kahvatu. Selle jaoks on 60/30/10 värvide reegel. Vali üks toon, mis oleks toa jaoks põhivärv, teine toon vali teisejärguliseks ning kolmas värv jääb aktsendi lisamiseks.

 

Vali õige mööbel

Minimalistlikes ruumides on mööbel väga tähtsal kohal. Minimalistliku stiili puhul on toas asju pigem vähem, seega iga mööbliese, mis tuppa paned, peab olema oluline ja maksimaalselt funktsionaalne. Selle olulisust tuleb ka välja näidata ning mööbliesemed välja tuua, luues nende ümber hingamisruumi. Nii saab sinu valitud mööbel toas kogu tähelepanu endale.

 

Seega tasub mööblit hoolikalt valida ning julgelt investeerida. Keskendu mööblile, mis toob koju minimalistliku tunde. Vali lihtsad ja naturaalsed materjalid ja kujud.

 

Miksi tekstuure

Kuna töötada saab ainult paari disainielemendiga, on tähtis, et esemed oleksid ühtlasi funktsionaalsed ja lisaksid esteetilist väärtust. Välimuse puhul on tähtis lisada piisavalt erinevust, et hoida ruumi huvitavana. Tekstuur on sinu salarelv selle ülesande juures. Ruumi kujundades keskendu tekstuurile, et luua kontrasti võimalikult paljudes kohtades.

 

Lisa piisavalt hoiuruumi

Ükski ruum ei oleks kunagi funktsionaalne, kui sellel pole piisavalt hoiuruumi. Sisse elatud interjöörid peavad mahutama rohkesti asju ning minimalistlikud ruumid ei ole erand. Kas suletud ukse tagune või lisasahtlid;  võti minimalistliku välimuse säilitamiseks on igapäevaste asjade nägemisväljast peitmine. Ära karda vajadusel kappe või riiuleid lisada, peaasi on, et kõik oleks kontrolli all ja ei jätaks kuhjatud muljet.

 

Vali aktsendid targalt

Üldine ekslik arvamus on, et minimalistlikul välimusel pole ruumi lisaelementide jaoks. Kuid tegelikult on need kriitilised selleks, et ruum näeks küllaldane välja. Paar hästi paigutatud lisaaktsenti toimivad ka lõpuviimistlusena. Kui sul on loominguline vabadus, siis lisa aktsendid, millel on ka funktsionaalse väärtus. Mõtle näiteks küünalde, kohvilaua, raamatute ja patjade peale.

 

Raamaturiiulid, söögilauad ja öökapid on head lisaaktsendid. Kui oled nendele kohad välja valinud ja mööbli paika ära pannud, siis astu paar sammu tagasi ja hinda ruumi terviklikuna. Kui mõni mööbliese ei tundu hästi sobivat või tundub liiga domineeriv, ära karda talle hoopis teine koht leida.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel