7 SISEKUJUNDUSE PÕHIREEGLIT

Nipid ja nõuanded | Birk Oidram | 20/10/2017

Mis on see, mis teeb ühest tavalisest toast kaunilt kujundatud ruumi? Kas see on need kallid ja uhked kardinad? Või on need originaalsed kunstiteosed seintel? Efektne sisekujundus ei ole alati kallis disainermööbel. Täiusliku ruumi loomiseks ei ole ühtegi maagilist valemit.

 

Tähis on, et toas kõik elemendid suhtleksid omavahel ning tekitaksid koos ühe terviku.

 

Järgi seitset peamist põhimõtet suurepärase ruumi loomiseks - kust alustada, mida vältida ja mis põhiline, kuidas hoida kokku.

 

1. Ära kiirusta

Ümberkorralduste tegemisel ei tasu kiirustada, vaid pigem kujundada tuba samm sammu haaval. Võta rahulikult ja mõtle läbi iga mööbliese sobivus ja funktsionaalsus. Kas see asub mugavas kohas? Kas valgustus on selle jaoks sobiv? Kas kõik muu mööbel (tumbad, diivanlaud) sobivad selle diivaniga. Enne, kui lähed ostma uusi sisusustooteid, mõtle läbi täpselt, mis värvi ja suurusega need olla võiksid.

 

2. Ümarda nurgad

Enamikel mööbliesemetel on teravad nurgad: lauad, riiulid, pildid. Selleks, et tuba veidi huvitavamaks teha, ümarda mõned nurgad. Lisa näiteks ümmargune diivanlaud või pane põrandale ovaalne vaip.

 

3. Ära rutta uue mööblikomplekti ostuga

Ühe terviku mööblikomplekti ostmine jätab mulje, justkui üritasid minna lihtsamat ja kiiremat teed pidi. Vaata ringi ja sobita ise erinevat mööblit jälgides mõnda kindlat stiili. Nagu ka riiete puhul – ei ole nii oluline sall ja püksid eraldi, kuivõrd on oluline see, kuidas nad omavahel sobituvad. Nii ka siin – vali mööbel, mis meeldib sulle endale ning mis omavahel hästi sobitub.

 

4. Ära pinguta üle

Tihti soovitakse anda oma toale kindel teema või stiil ning hoitakse sellest liiga tugevasti kinni. Näiteks mereteemaliste tubade puhul pannakse sini-valge-triibulised tapeedid, lisatakse laevapildid, nöörid ja laevade maketid. Toa võlu kaob just selle tõttu, et kõiki neid elemente on liiga palju.

 

Üldjuhul piisab vaid teatud elementidest, mis omavahel efektselt sobiks nii, et tuba oma teemat edasi annaks. Vaheta välja padjad diivanil või voodil, lisa lauale sama värvi küünlad või lillepott ning lisa mõni pilt või dekoratiivese ja tuba saabki uue ilme.

5. Vali õige valge

Kui kasutad toas valget värvi, pead valima õige valge. Selle värvi toone on väga palju – roosa, sinise või kollaka tooniga. Tuleb valida oma lemmik.

Kuidas leida see õige valge toon?

 

Võta endale erinevate valgete toonidega tahvlid, millega saad testida erinevaid valgeid toone. Käi sellega mööda tube ringi ning vaata, kuidas erinevates nurkades valgus peale langeb. Just valgus on see, miks on oluline testida värve tahvliga. Hommiku-või õhtupäike, otsene valgus või pime nurk – kõik need saab üle kontrollida ja veenduda, milline valge toon kõige rohkem meelepärane on.

 

6. Ära võitle arhitektuuriga

Kui toas on omapäraseid vorme, tasub neid ära kasutada ja teha need efektelementideks oma toas. Kuid ei tasu hakata kontrastvärvidega rõhutama igat 70ndate ja 80ndate aastate ukse- ja aknaraame.

 

Ära unusta, et peaksid valima ühe stiili, kuidas oma tuba kujundad. Liiga palju elemente ja segatud stiilid tekitavad segadust ega jäta toast eriti head muljet.

 

7. Alusta kastist

Kujuta ette, et tuba on üks suur kast. Selle kokkupanemisel alusta suurematest elementidest ja mine samm sammu haaval väiksemate detailide poole. Võta ette seinad ja nendele kinnituvad elemendid – valgustid, suuremad pildid. Ära alusta telerilauast ega riiulitest.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel