9 IDEED, KUIDAS SISEKUJUNDUSES TAPEETI KASUTADA

Nipid ja nõuanded | Birk Oidram | 20/10/2017

Tapeet on fantastiline tööriist, mis võib kogu toa välimusele anda täiesti uue elu. Tapeedi valik on meeletu - lõpmatud värvid, mustrid ja tekstuurid ning sõltuvalt sellest, millist stiili eelistad, saab valida kas jõulise ja julge või pehme ja peene stiili. Tapeeti saab kasutada mitmel erineval viisil ning meie tõime välja 9 erinevat ideed, kuidas neid kasutada.

1. Kata kõik seinad

Klassikaline tapeedi kasutamine on katta kõik seinad.

 

Kuigi lõpptulemus ei pruugi olla nii populaarne kui paarkümmend aastat tagasi, võib see kindlasti mõjuda väga efektselt sõltuvalt ruumist ja paberist.

 

Kasuta koos 70ndate erksaid värve ja julgeid geomeetrilisi kujundeid ja 80ndate õrnu värve ning mõtle läbi, kuidas kaasaegselt need mustrid ja värvid omavahel kokku sobitada. Suuremates ruumides mõjuvad tugevad ja jõulised jooned efektselt, kuid väiksemates ruumides kasuta pigem pehmemaid jooni ja mahedamaid värve.

2. Kata pool seinast

Kattes tapeediga ainult ülemise või alumise poole seinast on suurepärane viis luua efekt ilma liigse küllastamiseta. See on üks stiilinäide, mis on olnud eriti populaarne mõnda aega tagasi. Eriti populaarne on just alumise osa katmine tapeediga. See on väga klassikaline välimus, mis ei kao kunagi moest.

3. Kleebi kaks tapeeti ühele seinale

Tõeliselt huvitava ja julge välimuse loomiseks võib ülemise poole katta ühe tapeedi ja alumise poole teisega (jällegi on kõige parem eraldada need ribatapeediga). Seda võib olla raske õigesti mängima panna, kuid õigete mustrite ja värvide sobitamisel on võimalik saavutada väga efektne tervikpilt.

 

Kui soovid midagi tõeliselt julget ja jõulist, vali julget ja  kontrastset mustrit, nagu triibud ja mummud koos tugevate värvidega. Mahedamaks tervikpildi loomiseks aga vali pastelsemad toonid ja kergejoonelised mustrid.  

 

Selleks, et mõnusalt peenemaid toon-toonimustreid otsida, peate neid teemas väga lihtsaks ja sarnaseks. Ole ettevaatlik ja jälgi, et mustrid suhtleksid omavahel ja moodustaksid terviku. Oluline on, et mustrid omavahel konfliktis ei oleks.

4. Loo efektsein

Taustapiltidega sein on suurepärane võimalus luua või täiustada juba olemasolevat põhiseina. See tõmbab pilku ja loob tõeliselt silmatorkava efekti. Kui kasutada tapeeti efektseina loomiseks, võib kasutada kas julget või kergemat väljundit. Veendu, et ei tekiks võitlust erinevate seinte vahel. Kui ühes toas on rohkem kui üks kontaktpunkt, siis see segab silma ning loob kaose efekti. Seega loo efektsein sinna, kus juba on mõni pilkupüüdev element nagu näiteks kamin või uhke diivan.

 

Eriti julgeteks efektseinteks vaata YO2 tapeetide valikut siit.

5. Tapeet laes

Sageli unustatakse vaadata üles. Tavaliselt värvitakse lagi lihtsaks valgeks ja siis jäetaksegi selliseks. Lagi on aga kui viies sein meie toas, seega ka lagi on võimalik muuta suurepäraseks efektseinaks luues nii tõeliselt unikaalse välimuse.

 

Lae puhul soovitame olla julge ja kasutada tugevat mustrit või värvi. Liiga pehme stiilina kaob lae eristamise efekt ära. Samuti ei soovita me teha seda esimest korda iseseisvalt, kuna tegemist on üsna raske ette võtmisega ning tulemus ei pruugi jääda parim. Soovitame sellise stiili puhul kasutada professionaalset abi.

 

6. Decoupage mööbel

Vana mööbel võib saada täiesti uue kuue kui kleepida sellele peale efektne tapeet. Eriti hästi töötab see siledate ja sirgete seintega mööblitel (kummutitel või ringikujulistel laudadel võib tapeedi paigaldamine olla keeruline ning tulemus ei pruugi jääda parim). Pea meeles, et tapeedil ei pea olema ilmtingimata muster. Loo efektset mööblit näiteks Erismann tapeetidega.

 

7. Kaunista raamaturiiuli sisemust

Avatud raamaturiiul on suurepärane koht, kuhu lisada dekoratiivset elegantsi uhke tapeediga. Selle asemel, et jätta avatud riiulite seinad tühjana, kata need ilusa mustriga, mis komplitseerib sinu tuba. Lihtne viis, kuidas seda teha on välja lõigata igale nišile sobiva suurusega vahtsein ja kleepida tapeet otse sellele. Nii saab tapeeti aeg ajalt väga kergesti vahetada ja värskendada riiuli välimust uuesti ja uuesti.

 

8. Tee tapeedist raamitud pilt

Kui soovid kasutada tõeliselt uhket tapeeti, kuid ei saa endale lubada suure eritellimuse tegemist, siis kaalu tapeeditüki raamimist ja riputamist seinale. See on suurepärane võimalus tuppa lisada efektset pilti ilma suurema jõupingutus või kuluta.

 

 

9. Kaunista oma valgusti

Kui sul on toas lihtne lamp ja soovid seda veidi ergutada (või kahjustada saanud lamp, mis vajab parandamist), on üks hea ja lihtne viis efektse valgusti loomiseks kasutada tapeeti. Lihtsalt lõika tapeet vastavaks suuruseks ja kanna sinna pihusti abil liimi. (traditsiooniline tapeetliim võib teiselt poolt jääda liiga nähtavale ja tükiline). Teine vahva võimalus on tapeedi liimimine valgusti sisse, mis lisab nii efektset varju kui ka silmapaistva dekoratiivelemendi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel