Ideid väikestele elutubadele ning kuidas neist maksimum võtta

Elutuba | Nipid ja nõuanded | Lotte | 14/3/2018

Sõltumata teie elutoa suurusest on tegu kohaga, kus lõõgastuda ning enda meelt lahutada. Toome välja mõned viisid, kuidas muuta oma elutuba ruumikamaks.

Kasuta peegleid

 

Sisekujundajad kasutavad sageli väikeste ruumide suuremaks muutmiseks peegleid. Enimlevinud nipiks on paigutada suur peegel elutoa keskpunkti, et lisada ruumile sügavust. Hea oleks peegel paigutada mõne valgusallika – näiteks küünla või valgusti taha, et see omakorda peegeldaks valgust. Kui aga tahta luua illusiooni teisest aknast, tuleks paigutada peegel akna vastasseina.

 

Juhi tähelepanu kõrgemale

 

Igal toal on vertikaalsed ja ka horisontaalsed jooned. Näiteks, kui teie elutoa lagi on tavapärasest kõrgem, tuleks selle seintele paigutada asju keskjoonest kõrgemale ning suunata meie tähelepanu ülespoole. Maast-laeni kardinate kasutamine aitab väga hästi seda mõtet järgida.

 

Kardinate asemel võiks sisustada vertikaalset ruumi ka väikeste ja keskmise suurusega piltidega. Tänu sellele tundub tuba meie jaoks tegelikkusest suurem, sest kogu sisustuse vaatlemiseks tuleb silmadel ülespoole vaadata.

 

Kasuta neutraalseid toone

Üheks populaarseimaks viisiks elutoale suuruse andmisel on neutraalsete toonide kasutamine seintel, põrandatel ja mööbli värvivalikus. Beežide ja heledate toonide kasutamisel luuakse illusioon, et seinad asuvad tegelikkusest kaugemal. Lisaks peegeldavad heledad toonid tuppa langevat valgust ning aitavad luua rahustava elukeskkonna.

 

Kasuta toa sisustamisel kergena tunduvaid mööbliesemeid

 

Mööblit ostes arvestage selle visuaalse raskusega. Inimese silm arvestab mööbli näilikku raskust selle suuruse, värvi ja disaini kaudu. Vali kergena näiv mööbel, sest visuaalselt rasked esemed pitsitavad liigselt teie tube.

 

Eelista alati heledamaid toone tumedatele ning jalgadega mööblit kandilisele ja jalgadeta mööblile. Klaasist diivanilauad on alati paremad, kui puidust mööbel, sest sellest on võimalik läbi näha. Kõik mööbliesemed, mis ei takista meie vaatevälja, loovad illusiooni avatumast ruumist.

 

Vali väiksemate mõõtudega mööbel

 

Väikeste elutubade ideede nimekiri poleks õige, kui selles ei juhitaks tähelepanu väikeste mõõtmetega mööbli olulisusele. Nimelt ei tohiks valida tuppa mööblit, mis on selle jaoks liiga võimas. Õhukeste käetugede ja peenema seljatoega diivaneid tuleks alati eelistada rohkete patjadega diivanitele.

 

Kui ruumi on vähe võib jätta diivani ostmata või valida väiksem kaheinimese diivan ning paigutada diivanilaua ümber mõned toolid. Toolide valimisel tuleks aga eelistada käetugedeta mudeleid, sest need võtavad enda alla tunduvalt vähem ruumi.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel