Kuidas alustada koostööd sisekujundajaga

Nipid ja nõuanded | Lotte | 19/1/2018

Sisekujundajaga koos uue kodu planeerimine või renoveerimine on igati kasulik ettevõtmine. Ent kui sa ei ole seda varem teinud, võib mõte kellegi võõra enda kodu kujundamisel palkamisest tunduda hirmus. Toome välja mõned punktid, mida arvestada sisekujundajaga koostöö alustamisel, et see oleks võimalikult sujuv.

 

Sea realistlikud ootused

TV saated on meile loonud illusiooni, et kogu protsess on kiire ja lihtne. Kujundaja paneb mõtted paberile ja järgmine hetk on täpselt sellisena kujundatud tuba ka valmis. See on pikk protsess ja vajab kindlasti pikemaajalist tööd. Sisekujundaja ei pruugi seda teha üksi, vaid tal võib olla töö taga terve meeskond; sõltub projektist. Lisaks soovib kujundaja saada ka sinupoolseid kommentaare ja parandusi, mis tähendab, et ta peab mingi osa tööst tegema uuesti.

 

Arvesta kuludega

Arvesta, et sisekujundajal läheb aega mõtlemaks välja, milline lahendus sinu tuppa sobiks. Ja kujundaja aeg maksab. Ole valmis lisama sisekujundaja kulu oma renoveerimise eelarvesse. Enne, kui otsustad ühe kujundaja kasuks, uuri erinevaid kujundajaid ja nende tasustamisviise. Võib olla piisab sulle ka ülevaatlikust konsultatsioonist, mis paneb sind ennast õiges suunas mõtlema ja oma tuba ise ära kujundama.

 

Kui aga oled otsustanud kasutada sisekujundaja teenuseid täies mahus, siis uuri enne välja, mis kuluprognoosi ta sulle esitab. Kas tasustamine hakkab olema tunni- või projektipõhine ning millised on tema lubadused tulemuste osas.

 

Võta aega, et leida see õige

Sisekujundaja puhul ei ole tema tunnitasu kõige olulisem määraja. Uuri, milliseid töid on ta varem teinud ning kas tehtud tööde stiil sobib sulle. Nii palju kui on kujundajaid on ka maitseid ning tema käekiri ei pruugi olla sulle meelepärane. Palu kujundajal rääkida erinevatest stiilidest ning küsi, miks ta üht või teist stiili sulle soovitaks.

 

Ühtlasi räägi kujundajale ka enda maitsest ja ideedest. Räägi oma lapsepõlve kodust, mis sulle seal meeldis ja mis ei meeldinud. Niimoodi õpib kujundaja sind tundma ning läbi selle oskab ta paremini sulle õiget stiili soovitada. Sellise vestluse tulemusel peaksite mõistma, kas olete mõlemad ühel meelel ja saate koostööd alustada.

 

 

Suhtlemine on koostöö võti

Ole julge avaldama oma arvamust ja küsi küsimusi. Sisekujundaja töö tellimise eesmärk on ju saada tulemus, mis sulle tõeliselt meeldib. See on sinu kodu, kus hakkad veetma suure osa igast oma päevast ning kui miski tundub, et ei ole õige, anna sellest kujundajale teada. Vastastikune usaldus ja soovidega arvestamine viib suurepärase tulemuseni kergemini ja kiiremini.

 

Head sisekujundajad ei lase ennast klientide tagasisidest häirida. Vastupidi, mida rohkem ta näeb sind kaasa elamas, seda paremat tulemust soovib ta sulle ka pakkuda. Seega, kui näed, et miski tema ettevalmistatud projektis vajab muutmist, anna sellest talle kohe teada.

 

Sisekujundaja leidmine vajab aega ja kannatlikkust ning selleks peab aru saama, mida see koostöö tähendab. Mõtle enda jaoks läbi, millist abi täpsemalt sa kujundajalt saada tahad ning seleta talle see kohe lahti. Kui eesmärgid ja plaanid on kohe laual, on teil mõlemal kergem alustada koostööd ning hea algus viib ka parema tulemuseni.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel