Kuidas kujundada täiuslik lastetuba

Nipid ja nõuanded | Lotte | 22/1/2018

Lastetoa kujundamine on üks esimesi otsuseid, mille peatsed lapsevanemad tegema peavad. Pole üllatav, et see projekt võib tunduda samaaegselt põnev ja koormav. Loomulikult on see  midagi, millega peab algust tegema nii varakult kui võimalik.

 

Me aitame Sul sellega edukalt hakkama saada. Oleme kokku kogunud kõik parimad nipid, mis aitavad Sul kujundada ideaalse lastetoa oma väikese rõõmurulli jaoks. Loe edasi ning valmista tuba beebi saabumiseks ette vaid nelja lihtsa sammu abil.

 

Järgi kindlat teemat

Olgem ausad: lastetuba on üks lõbusamaid disainiprojekte. Loomulikult on uue ilmakodaniku saabumine kogu asja juures kõige elevust tekitavam aspekt, kuid disaini vaatevinklist pakub see vabanemise tunnet, mida täiskasvanutele mõeldud tubades tihti ei koge. Eredad värvid ja suured julged kujundustükid on pigem soositud, kui ettevaatlikult reguleeritud.

 

Samal ajal pea meeles, et tuba peaks siiski tunduma esteetiliselt meeldiv, mitte rõhuv. Parim viis tasakaalu saavutamiseks on järgida kindlat teemat. Pole vahet, kas selleks on loomad või printsessid, teema järgimine seab disaini loomiseks kindlad parameetrid ning annab toale tervikliku üldmulje.

 

Täiusliku teema otsimist alusta mustri valimisest. Vaid üks sobiva mustriga ese võib toale anda nii ideaalse teema kui ka värvilahenduse. Sellisel juhul saad toa kokku panna jupphaaval, valides lihtsalt üksteisega sobivaid esemeid.

Keskendu multifunktsionaalsele mööblile

Lapse kasvades tema vajadused muutuvad. Viimane asi, mida soovid, on kulutada palju raha mööblile, mis on kasulik ainult esimese paari aasta jooksul. Mõistlik on investeerida mööbliesemetesse, mis kasvavad ja muutuvad koos lapsega.

 

Tänapäeval on valida mitmete multifunktsionaalsete esemete vahel. Näiteks kaalu eemaldatava mähkimisaluse ostmist, mis kinnitub tavalise kummuti külge. Samuti proovi leida võrevoodi, mille saab hiljem muuta väikelapsevoodiks.

 

Seda nõuannet ei pea kasutama vaid beebidele mõeldud mööbli valimisel. Kui soovid imetamistooli ja jalapinki, siis kaalu tumba ostmist, sest seda saab samal ajal kasutada panipaigana. Samuti võid toolist loobuda sellise diivani kasuks, mis sobib hiljem hästi mängutuppa.

 

 

Ära unusta panipaiku

On ütlematagi selge, et lapse jaoks on vaja tervet hunnikut asju. Igas lastetoas peab pudi-padi jaoks olema mitmeid panipaiku – see on eriti oluline kui peres on mitu last. Ideaalis aitavad panipaigad kõiki vajalikke tarvikuid esteetilisel viisil hoiustada.

 

Jällegi kaalu samal ajal nii vastsündinu vajadusi kui ka lapse tulevasi vajadusi. Otsi erinevaid võimalusi kõikide vajalike tarvikute hoiustamiseks, alates väikestest kõristitest kuni palju suuremate mänguasjadeni.

 

Panipaikade valimisel ole enda vastu aus ja mõtle ka selle peale, kuidas need igapäevaselt välja nägema hakkavad. Avatud riiulid on trendikad, kuid see on hea valik vaid sellisel juhul, kui suudad need regulaarselt korras hoida. Ustega kapid võivad olla praktilisemad, sest need aitavad kerget segadust varjata.

 

Tõsta esikohale mugavus

Eelkõige peaks lastetuba olema soe, mugav ja turvaline. Selline on lapse jaoks ideaalne keskkond ning loodetavasti suudad Sa seda kogu toa kujundusega edasi anda. Rääkimata sellest, et lastetoas veedavad palju aega – ja rohkem kui paar unetut ööd – ka vanemad. Tee endale teene ja muuda see nii hubaseks kui võimalik.

 

Mitmekihilisus on Sinu salajane relv. Kujunduse võtmeks on erinevate pehmete kangaste kasutamine. Kombineeri omavahel mitmesuguseid värve, mustreid ja tekstuure. Kuigi iga ese peab ilmselgelt olema mugav, on erinevate materjalide valik piisavalt suur, et lisada kujundusele sügavust ja visuaalset omapära.

 

Ära karda mänguasjade kasutamist kujunduselementidena. Kuigi Sinu beebi ei saa neid kohe nautida, võivad need ruumile lisada mugavust ja esteetilist väärtust kuni laps on piisavalt vana, et nendega ohutult mängida.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel