LVT e. vinüülparkett

Nipid ja nõuanded | Lotte | 21/11/2017

Plussid

LVT e. vinüülparkett on kulumiskindel ning võrreldes enamiku lahendustega  põrandakatete vallas vastupidavam täkete ja kriimude suhtes. Vinüülparkett on vastupidavam plekkide suhtes kuid siiski mitte täiesti plekikindel kuna jood ja juuste värvimise keemia võivad plekke jätta. Ei vaja tihedat hooldust vaid lihtsalt puhastamist. On niiskuse suhtes kindlam kui  laminaat- ja puitparketid. Klikitavaid lahendusi on üsna lihtne paigaldada. Tootevalikus on libastuskindlaid tooteid. Suur dekooride valik.

 

Miinused

Ei ole naturaalne materjal ning sisaldab tervisele kahjulikke ftalaate (see on küll normatiividega piiratud). Liimitava lahenduse paigaldus on keeruline kuna nõuab eriti siledat peentasandusega aluspõrandat. Vastasel juhul jäävad aluspõranda mõrad/ krobelisus jm defektid paigaldatud katte pinnalt näha.

 

Lisanduv kasulik informatsioon:

Tarkett võttis põrandakatete tootjatest esimesena kasutusele ftalaadi vaba LVT e. vinüülparketi tootmise. Siiski võib tootmisprotsessi juures taaskasutatava materjali sisalduse tõttu ka uues Tarketti vinüülparketis ftalaate sisalduda. Ftalaatide sisaldus on Tarketti vinüülparkettides küll konkureerivatest tootjates märkimisväärselt väiksem. Tutvu valikuga siin.

 

Kõige innovatiivsem antud vallas on DLW, kes tõi uudisena turule Scala PURe täiesti ftalaadi vaba tooteseeria. Lisaks on antud kollektsiooni tooted konkureerivatest toodetest märkimisväärselt kriimude ja plekkide kindlamad kuna pinnakaitses on kasutusele võetud uudne tehnoloogia pinnaviimistluse kaitses mis kasutab safiiri kristalle. Safiirist on looduslikest materjalidest tugevam vaid teemant. Tänu uudsele tehnoloogiale ei jäta ka jood ning erinevad juuste värvimise tooted vinüülparketile plekke. Vinüülparketti saab nüüd edukalt kasutada juuksurisalongides ning lisaks ka autosalongide põrandakattena kuna antud kate ei võta endasse ka autorehvide värvi, mis on varasemalt autosalongides  vinüülparketi kasutamisel probleemiks olnud. Tutvu valikuga siin.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel