Mis on rustic chic disain?

Nipid ja nõuanded | Lotte | 19/1/2018

Rustic chich ehk segu maalähedastest ja kaasaegsetest detailidest.

Rustic chich Seda väljendit on viimasel ajal palju kasutatud ning see pole enam eksklusiivselt pulmapidude jaoks. Kuigi see termin toob silme ette kujutluspildid pulmatseremooniast renoveeritud aidas või klaaspurkidest valmistatud lauakaunistustest, on see viimasel ajal muutunud ka stiilse kodukujunduse sünonüümiks.

 

Esmapilgul võib selle kombinatsiooni võlu tunduda arusaamatu. Raske on näha, kus peitub ideaalne tasakaal kahe stiili vahel. Samuti on keeruline erinevaid elemente kokku sobitada nii, et see mõjub kaasaegselt, kuid samal ajal ka hubaselt.

 

Järgnevalt üritame näidata, et rustic chic interjöör võib Sinu ootusi isegi ületada. Kasuta käesolevas artiklis välja toodud näpunäiteid ja me garanteerime, et Sinust saab kaasaegse ristik stiili meister.

Vali kaasaegne mööbel

Juba stiili nimi vihjab sellele, et rustic chic põhineb kontrasti loomisel. Nendes ruumides pead kombineerima tänapäevaseid sisustuselemente traditsiooniliste maalähedaste esemetega. Mööbel on ideaalne viis ruumile kaasaegse hõngu lisamiseks, seda tänu esemete erinevatele atribuutidele, näiteks siluetile, materjalile või värvile.

 

Ole oma valikutes julge. Sobivat mööblit otsides vali esemed, mille peale Sinu vanaema kindlasti silmi pööritaks. Eelista puhtaid sirgjooni või pilkupüüdvaid ümarvorme ning kaalu metallide, näiteks roostevaba terase ja kroomi, kombineerimist puiduga.

 

Esemete paigutamisel pöördu siiski tagasi põhitõdede juurde. Veendu, et Sinu modernsed esemed moodustavad hubase istumisala, mis hõlbustab vestlust ning et iga ruumi funktsioon on täiesti selge.

 

Lisa rustikaalseid elemente

Kõigi maalähedaste ruumide oluline aspekt on nende unikaalne võlu. Väikesed aksessuaarid lisavad Sinu toale sooja ja külalislahke ilme, mis on asendamatu. Olenemata sellest, kui kaasaegset õhkkonda Sa soovid, peaks ruum sisaldama vähemalt mõnda elementi, mis on vaieldamatult maalähedane.

 

 

Aksessuaarid on selle saavutamiseks parim võimalus, sest need lisavad mõjuva visuaalse aktsendi, ilma et interjöör muutuks liiga rõhuvaks. Kasuta seinakunsti, valgustust või isegi mõnda lihtsat kaunistust, mis läbib kogu ruumi. Need, kes soovivad veelgi tugevamat maalähedust, võivad ühe neist elementidest muuta toa fookuspunktiks.

 

Rustic chic stiili loomisel kasutatakse naturaalseid värvitoone

Ei tohiks olla üllatus, et rustic chich disain kipub keerlema ümber looduslike materjalide. Mõnel juhul toovad need sõna otseses mõttes looduse koduseinte vahele, enamasti aga loovad kujutluspildi vähem linnastunud piirkonnast. Maalähedased materjalid täidavad rustic chic disaini juures veel teistki ülesannet, sest samal ajal on need ka vaieldamatult kaasaegsed.

 

See tähendab, et loodusliku kivi ja puidu (boonuspunktid, kui see on taaskasutatud) kasutamisel ei pea Sa ennast tagasi hoidma. Neid materjale saab tarvitada peaaegu igas ruumi osas, alustades laetaladest ning lõpetades täispuidust põranda või looduslikust kivist kaminaga. Valiku tegemisel pea meeles, et kaasaegsete ruumide puhul eelistatakse heledamaid toone, mis muudavad atmosfääri kergeks ja vabaks.

 

Naturaalseid toone peaksid eelistama ka oma kujundusideede elluviimisel. Selle asemel, et keskenduda domineerivatele monokromaatilistele värvidele, vali pehmemad punakaspruuni ja pruuni varjundid. Seejärel täienda neid looduses leiduvate erksamate värvidega – sobivad aktsentvärvid on näiteks kastanpruun ja indigo-sinine.

Hubasuse loomiseks kasuta tekstiili.

Rustic chich ruumide atmosfäär peaks alati olema hubane, kuid rustic chic disaini puhul on õige õhkkonna loomine veelgi olulisem, sest kaasaegsed detailid võivad jätta veidi kõleda mulje. Selle vastu võitlemiseks on oluline lisada üks täiendav kiht soojust. Tekstiilid on selle jaoks ideaalne vahend.

 

Sa tead ju küll: nii vaibad, tekid, padjad kui ka voodipesu muudavad toa üldmuljet. Samas proovi tekstiiliga katsetada ka kohtades, kus seda tavaliselt ei leia. Näiteks lisa kööki või isegi vannituppa vaip.

 

Rustic chic ei ole uus moevool. Vaata kasvõi ajakirju, mis keskenduvad pulmade planeerimisele. Sellest hoolimata on see stiil just viimasel ajal üha enam populaarsust võitmas ning ei ole raske mõista miks. Oleme abiks neile, kes vajavad selle disaini ellu äratamiseks pisut abi. Järgi neid näpunäiteid ning võid vähese vaevaga luua hubase, kuid samas kaasaegse interjööri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel