Nipid väikese stuudio korteri kujundamiseks

Nipid ja nõuanded | Lotte | 19/1/2018

Kõige suurem probleem nii sisekujundajatel kui ka iseseisvatel toakujundajatel on ruumi mõistlik ära kasutamine. Stuudiokorterid on küll avarad, ent väikeste korterite sisustamine vajab korralikku läbimõtlemist ja planeerimist. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad sul sisustada väikest stuudiokorterit.

 

Kasuta ruumi targalt

Kõige tähtsam on jälgida, et väike tuba ei oleks asjadega üle kuhjatud ega visuaalselt väiksemaks kujundatud. Selleks mõtle läbi, mida sul kindlasti korteris vaja on ning too ainult need sisse. Ära hoia asju, mida sul ei ole igapäevaselt tarvis. Võrreldes suurte korteritega ei ole väikestes korterites lisaruumi  kuhu asju ladustada. Prioriteet number üks on ruumi tark ära kasutamine.

 

Multifunktsionaalne mööbel

Multifunktsionaalne mööbel on stuudiokorteri sisustamisel üks otstarbekamaid lahendusi. Iga mööbliese peaks olema kasulik ja maksimaalselt funktsionaalne. Vali mööbel, mida saab kasutada mitmel otstarbel. Näiteks kokkukäiv diivanvoodi või kokkupandav laud.

 

Valgustus

Kasuta rohkelt ja õiget valgustust, mis muudab su toa avaramaks ja kergemaks. Lisanipp: kasuta peegleid! Peeglid ei tekita ainult illusiooni suuremast toast, vaid muudavad korteri ka avaramaks peegeldades sissetulevat valgust.

 

Ruumieraldajad

Eralda toa osad vastavalt funktsioonidele – tee ühte tuppa magamisala ja elutoa ala.  Alad saad eraldada näiteks mööbli või kardinatega või mõne õhukese klaasseinaga.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel