Kihiline puitparkett

Õpetused | Lotte | 30/10/2017

Plussid

Ehe ja naturaalne materjal mis on kordumatu e. iga parketilaud on kordumatu tekstuuri ja tooniga. Puitpõrand on jala all mõnus ja soe. Väga lai valik erinevaid viimistlusi- erinev lipilisus, formaadid, pinnatöötlused, viimistlusvahendid ja mustrid. Võimalik paigaldada nii ujuvalt kui ka liimitult. Paigaldades liimitult või kasutades õiget alusmatti ujuvpaigaldusel saate üsna madala sammumüraga põranda. On õhuniiskustaseme muutuste suhtes vähem tundlik võrreldes täispuitpõrandatega. Sobib paigaldamiseks põrandaküttega aluspõrandatele (va. infrapuna põrandaküte).

 

Miinused

On kriimudele ja kemikaalidest tekkivatele plekkidele vastuvõtlikum kui laminaatparkett või LVT e. vinüülparketid. Ebatasase aluspõranda korral kipuvad klikid, ujuvpaigaldused kriuksuma. Tundlik õhuniiskuse kõikumiste suhtes (eriti Aasia päritolu parketid, mille tunneb ära formaatide 148x1860mm või 189x1860mm järgi). Pole soovitatav niisketes ruumides ning esikus kasutada juhul, kui puudub eelnev puhastusala nagu koridorid jne. jalanõudele (valdavalt eramajades). Vajab õigete vahenditega hooldust.

 

 

Lisanduv kasulik info:

Soovitame kihilisest parketist uudse tehnoloogiaga Saksamaal toodetud Meister parkette, mille puhul on mitmed kihilise puitparketi miinused minimaliseeritud.  MEISTER parketi puhul kasutatakse erilist vastupidava ja stabiilse HDF keskkihiga konstruktsiooni. Antud konstruktsioon tagab parketile oluliselt suurema vastupidavuse muljumistele. Näiteks kõigile teada tuntud kontsakingade jälgede tekkimisele on antud parkett tavapärasest parketist märkimisväärselt vastupidavam.

 

Lisaks paremale vastupidavusele muljumisjälgede suhtes on antud parketi eeliseks veel selle sammumüra vaiksus. Tänu HDF keskkihile on parketi mass ligemale 50% suurem, mis tagab sellel kõndides vähem vibratsiooni e. sammumüra.

 

Meister parketi puhul pole täheldada ka tavapärast kriuksumise probleemi, mis on tihtilugu omane enamik parkettidele, kui aluspõrand on ebatasane või toimuvad aastaaegade vaheldumisega seoses märkimisväärsed õhuniiskussisalduse muutused.  Meister parkett on väga hea lahendus põrandaküttega põrandate korral kuna on tavapärasest parketist tihedam ning seetõttu juhib paremini sooja ilma märkimisväärsete soojuskadudeta.

 

Põhjuseks miks Meister parkett on põrandakütte korral tavapärasest parketist parem lahendus on taaskord just HDF keskkiht, mis on kuusepuidust oluliselt tihedam tagades parema soojusedastuse.  HDF keskkihis pole tavapärasele kuusepuidust keskkihiga parketile omapäraseid keskkihi vahelisi lamellide tühimikke, mis muudab MEISTER parketi soojusjuhtivuse ka märkimisväärselt ühtlasemaks.

 

Tutvu tootevalikuga: https://www.kodustuudio.ee/et/parkett/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel