KUIDAS KUJUNDADA TUBA?

Õpetused | Birk Oidram | 20/10/2017

Kas sisustuskaubamaja tapeedi valik ajab silme eest kirjuks? Tõmba korraks hinge ja mõtle läbi, kuidas valida tapeeti elutuppa, kööki või magamistuppa.

 

1. Värvide valimine

Mõtle läbi, mis värvi sooviksid oma tuba teha. Vastavalt sellele, mis tunde soovid toas tekitada, saab valida värvitoonid. Külmemad toonid tekitavad avarama ja värskema tunde, samal ajal kui soojemad toonid loovad hubase ja sooja tunde. Tasub kasutada mõlemat tooni, et tasakaal oleks paremini paigas. Kuid kui tekib soov toale anda pigem hubane ja soe ilme, tasub soojad toonid jätta seintele ja kasutada külmad toonid lisaelementidena. Kui aga tuba on pigem väike ja vajaks avaruse lisamist, tasub seintele jätta külmad toonid.

 

Valida tasuks veidi tuhmimad toonid. Nii mängivad omavahel nii külmad kui ka soojad vastandvärvid paremini välja.

 

Lisa baasvärvidele kontrastvärvid. Kontrastvärve kasuta pigem efektide loomisel, näiteks diivanipadjad, lillepotid, pildid jne. Kontrast lisab toale erksust ning loob toale põneva ilme. Lisa vürtsi juurde ja ära piirdu kontrastvärvi puhul ühe tooniga. Näiteks lilla kontrastvärvi puhul vali erksam ja pastelsem värv, mõni tumedam ja mõni hoopis roosakam.

 

Väga hästi mõjuvad tubades koos roosad ja hallid, hele virsik ja beež, helesinine ja tumepruun. Pane tähele, et iga värvikombinatsiooni juures oleks lisaks hele ja tume neutraalne värv, mis aitab värvikompositsiooni tasakaalus hoida.

 

2. Mustrid. Orgaaniline või geomeetriline muster.

Tapeedi mustrid võivad anda toale väga ilusa efekti, kuid kui mustritega liiale minna võib tulemus olla hoopis vastupidine.

 

Alusta mustriga, mis sulle kõige rohkem meeldib. Sellest saab põhimuster, millest lähtuda. Ära kasuta ühes toas üle kahe erineva mustri.

 

Orgaanilised mustrid võivad olla lilled, lehed või ükskõik mis on inspireeritud loodusest. Need võivad olla väga konkreetsed pildid või abstraktsed looduslikud elemendid. Orgaaniline muster võib olla väga liikuv ja keeruline, mille puhul ei pruugi arugi saada, kus täpselt muster kordub.

 

Geomeetrilistel mustritel on kindlad kordused, mis annavad tihti väga tugeva kontrasti. Kõige lihtsam geomeetriline muster on täpid või jooned, kuid on olemas veel palju huvitavaid ja keerulisemaid mustreid.

 

Kui sinu esmane valik oli pigem orgaaniline muster, siis teiseks mustriks vali geomeetriline ja vastupidi.

 

Jälgi, et tapeedi muster oleks kooskõlas valitud värvidega. Kui tapeedil on rohkem, kui kaks värvi, saad neid efektvärvideks kasutada.

 

Ole julge ja katseta, kuid mõtle läbi enne, kui sisustuskaubamajast tapeeti ja värve valima lähed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel