Kuidas paigaldada põrandat?

Õpetused | Lotte | 30/10/2017

Esimene oluline aspekt mida tuleb silmas pidada on asjaolu, et enamus põrandakatteid vajavad aluspõranda tasasuse taset +/-2mm 2m kohta. Juhul, kui aluspõranda piisav tasasus ei ole tagatud võib enamus põrandakatte lahendusi peale paigaldust anda kliendi jaoks ebarahuldava tulemuse. Tegu pole antud juhul põrandakattematerjali kehva kvaliteediga vaid paigalduseks ebasobiva aluspõrandaga e. materjali paigalduseks sobivad tingimused pole tagatud.

 

Teine oluline aspekt on kasutada õigeid tootja poolt paigalduseks soovitatavaid paigaldusvahendeid – tasandussegud, krundid, liimid, alusmatid jne. Betoonpõrandale ujuvmeetodil parkette paigaldades on alati nõutav lisaks alusvahule kasutada ka niiskustõkke kilet ning plaatimistööde puhul tuleb niisketes ruumides teostada hüdroisolatsioon. Alusvaht / alusmatt on soovitatav valida kvaliteetne ja materjalile sobilik kuna kvaliteetne tihe alusmatt aitab vähendada põrandakattel käimise sammumüra ning kergelt stabiliseerida aluspõranda võimalikku ebatasasust.

 

Kolmas ja kindlasti mitte vähem oluline aspekt on tagada paigalduseks õiged tingimused:

 

  • Õige aluspõranda niiskustase, mida tuleb alati enne paigaldustöid kindlasti kontrollida niiskusmõõtjaga. Sobiv betooni niiskustase on enamikele materjalidele kuni 2% CM.

 

  • Aluspõranda ebatasasustel tuleb aluspõrandat tasandada õige tasandusseguga. Puitparkettide liimimisel otse betoonile peab tasandussegu omama piisavat nakkejõudu, et see ei murduks võimaliku puitpõranda pinge puhul betoonist lahti. Rullmaterjalide puhul mis on 2-2,5mm paksused on oluline kasutada peentasandust kuna vastasel juhul näitab põrandakatte pind kõik aluspõranda võimalikud defektid (mõrad, lohud, muhud jne) selgelt põrandakatte pinnalt välja.

 

  • Põrandaküte peab olema paigalduse eelnevalt välja lülitatud ning temperatuuriga ca. 18 Celsiust.

 

  • Õhuniiskuse tase peab olema vastavalt tootja poolt soovitatud normatiividele. Eriti oluline on see puitpõrandate puhul ning õhuniiskuse tase peaks olema valdavalt vahemikus (kui tootja teisiti ei soovita) 30-60%. Seda ka põrandakatte hilisemal ekspluatsioonil välistamaks kuivamispragude tekkimist.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel