Täispuitpõrandad e. massiivparketid

Õpetused | Lotte | 30/10/2017

Plussid

Ehe naturaalne materjal mis on kordumatu e. iga parketilaud on kordumatu tekstuuri ja tooniga. Puitpõrand on jala all mõnus ja soe. Väga lai valik erinevaid lahendusi- erinev lipi mõõt ning mustrid. Madal sammumüra. Suur lihvimisvaru e. põranda viimistlust on võimalik taastada või muuta mitmeid kordi. Tihedast puidust parketid (tamm, saar jne.) on head soojusjuhid ja sobivad hästi paigalduseks põrandaküttele (va. infrapuna põrandaküte).

Miinused

Võimalik paigaldada vaid aluspõranda külge liimimise teel. Keeruline paigaldada ja vajab professionaali abi. Tihti on lahendused viimistlemata ning neid tuleb peale paigaldust viimistleda. Vajab õigete vahenditega hooldust. On kriimudele ja kemikaalidest tekkivatele plekkidele vastuvõtlikum kui laminaatparkett või LVT e. vinüülparkett. Tundlikum kihilisest parketist õhuniiskuse kõikumiste suhtes.

Lisanduv kasulik info:

Põrandaküttele täispuitpõrandat paigaldades peaks järgima formaate e. pole soovitav suurte formaatidega (laiad ja pikad lauad) lahendusi paigaldada. Kindlasti tuleb kasutada õiget keemiat (tasandussegud, krundid, liimid jne). Lisaks peab teadma, et järgnevad puuliigid ei ole sobilikud põrandaküttele paigaldamiseks- pöök, kanada vaher, jatoba, akaatsia. Põrandakütte korral on sobivaimateks lahendusteks mosaiikparketid ning õhukesed industriaalparketid. Tutvu lahendustega siin: https://www.kodustuudio.ee/et/massiivparkett/

https://www.kodustuudio.ee/et/põrandalauad/

 

 

Tiikpuust laevatekipõrandad sobivad hästi niisketes ruumides / vannitoas kasutamiseks kuna tiikpuu ei mädane. Samas duši all pidevas kokkupuutes pesemiseks sobiva keemiaga me antud toodet kasutada ei soovita kuna põrand vajaks sel juhul tihedat hooldust.

 

Tutvu vannitoaparketiga siin: https://www.kodustuudio.ee/et/laevatekk-navilam/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel