Kuidas valida sobiv vann materjalide järgi?

Vannituba | Birk Oidram | 20/10/2017

Alates põhifunktsionaalsusest peaaegu uskumatu luksuseni –  tänapäeval on saadaval vanne erinevas stiilis, erinevate omaduste, suuruste, materjalide ja värvides. Kuidas selles peadpööritavas valikus leida enda vannituppa kõige sobivam vann? Vaatame täpsemalt, mis materjalidest vanne toodetakse.

 

Malmvannid

Malmvann on stabiilne ja jäik nagu kivivannid ning selle eeliseks on hea soojaakumulatsioon tänu materjali paksusele. Emailiga kaetuna teeb aga pinnase meeldivalt pehmeks ja samas ka vastupidavaks, hoides pinda kriimustuste ja kulumise eest. Ühtlasi on email libisemiskindel, seega vannis ka lihtne duši all käimine on ohutu. Emailitud vann kestab muretult aastakümneid ning on olnud aastaid enamlevinud vannide pinnakate.

 

Emailkatte miinuseks on aga selle taastamine. Kui see puruneb, on seda väga raske ja kallis parandada ning tulemus ei pruugi olla enam nii hea, kui ta oli alguses. Emailitus vannide teiseks murekohaks on segistiavade vanni serva puurimise võimaluse puudumine. Seega tuleb valida sobiva segistiava asukohaga vann või esitada eritellimus.

 

Kivimassist vannid

Kivimassist vannid on väga vastupidavad, sest nagu kividki, on kivimassist vannid massiivsed, tugevad ja kulumiskindlad. Kivimassist pind ei kulu ning on vastupidav välistele keskkonna mõjudele ja kemikaalidele. Lisaks sellele on kivimassist vannid väga hea stabiilsusega ega vaja lisatoetust. Seega on vanni võimalik panna ka eraldiseisvana vannina kas või keset vannituba, mis teeb vannist toa kõige silmatorkavama sisustuselemendi.  
 

Akrüülvannid

Akrüül on plastiku tüüp, millel on suurepärane vastupidavus ning see jätab väga ilusa viimistluskihi. Akrüüli pind on väga pehme, seega kriimustused on kerged tulema ning pind võib muutuda matiks. Ent akrüülipinda on võimalik lihvida ja poleerida, seega selle hooldamine on kerge ning kriimustusi on võimalik eemaldada suurema vaevata.

 

Akrüülvannide puhul on võimalik leida erinevaid lahendusi igale vannitoale. Kuna tegemist on üsna pehme materjaliga, on väga lihtne teha ka erikujulisi lahendusi. Oluline on märkida, et toodete arendamises pööratakse suurt tähelepanu keskkonnasäästlikkusele.

 

Plekk- ehk terasvannid

Plekkvann on edasiarendus malmvannist ent on odavam kandes samal ajal ikkagi emailitud pinnaga vanni suuri plusse ja väikeseid miinuseid. Üheks nõrgemaks küljeks plekkvannil on stabiilsusprobleem ning selle veega täitmisel kaasnev müra, seega tuleb jälgida, et vanni paigutamine oleks kindlalt seinte vastas ning mürasummutamiseks on võimalik kasutada lisamatte. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel