Plaatimisideed väikese vannitoa jaoks

Nipid ja nõuanded | Vannituba | Lotte | 26/3/2018

Poodides on tohutu valik plaate erineva suuruse, kuju, värvi ja mustriga. Julgematele mõeldud nõuanded lubavad julgematel mängida väga erinevate plaatidega, seega võib julgelt öelda, et plaatimise disainivõimalused on piiramatud.

 

Aga reeglid muutuvad, kui mängu tulevad väikesed vannitoad. Väikeste tubade puhul tõmbab suurt tähelepanu just põrand. Isetegijad, kes on huvitatud enda plaatimisoskuste arendamisest alustavad tihtipeale kõige väiksemast toast – külaliste vannitoast. Oma väikese suuruse tõttu on see perfektne harjutuskoht lihvimaks oma plaatimisoskusi nagu tsemendi valamine, krohvimine, plaatide lõikamine ja paigaldamine.

 

Mida arvesse võtta:

 

Diagonaalse asetusega plaadid: Diagonaalselt asetatud plaadid annavad väikesele vannitoale stimuleeriva ilme ja loovad suurema ruumi illusiooni.

 

Heledamad värvid: Kasutades valget, valge toone või üleüldiselt heledaid värve, annad toale ruumikama välimuse. Proovi mitte kasutada plaatimissegu, mis loob plaadiga liiga tugeva kontrasti (nt. valge plaat musta seguga), sest see jätab piirava, võrgustiku ilme.

 

Suuremad plaadid: Suuremate plaatide kasutamine annab toale vähem kokkusurutud tunde. Küll aga on oht  sel juhul, kui plaat on liiga suur, siis võib see rikkuda toa proportsiooni, hõlmates liiga suure osa vannitoast.

 

Diagonaalsed plaadid näevad suurepärased välja väikestes vannitubades

Diagonaalid teevad silmadega trikke, jättes neile mulje, et vannituba on suurem kui see tegelikult on. Üks põhjus on selles, et täisnurga all olevad plaadid on korrapärasemad ja kerged lugeda, isegi alateadlikult.

 

 

Diagonaalselt asetatud plaadid lisavad teatud kontrollitud kaootilisuse, mis tekitab sädet ja erksust väikestes vannitubades. Küll aga üks põhjustest, miks enamik isetegijaid väldivad diagonaalset paigutust, seisneb selles, et plaate on keeruline lõigata. Selleks tasub kaasata professionaali abi.

 

Heledad värvid annavad suurema ruumi tunde

See on alusreegel iga pinna katmise juures: heledad värvid annavad ruumile avatuse, tumedad värvid sulgevad seda.

 

Kas oled täheldanud, et laed on väga harva värvitud muud värvi kui valget või muud heledat värvi? Kuigi põhjus võiks olla, et koduomanikud üle maailma tõsiselt armastavad valgeid lagesid rohkem kui muid värvi lagesid, on tõeline põhjus selles, et valged laed ei ole visuaalseks komistuskiviks.

 

See ei tähenda, et sa peaksid sihiks võtma valge põrandaplaadistuse. See tähendab, et sa peaksite lihtsalt üldiselt heledama tooni poole vaatama. Isegi must-valge põranda plaadistusskeem on 50 protsenti valge.

 

Suurem plaadistus annab vannitoale vähem kokkusurutud ilme

Miks kasutada suuremaid plaate väikeses vannitoas? See tundub vastumeelne. Esiteks, väikesed plaadid tekitavad rohkem vuuke. Vuugid, kui neid on palju, tunduvad võrgustikuna. Kasutades suuremaid plaate, tekib vähem vuuke.

 

Oluline on meeles pidada, et kasutades suureformaadilisi plaate, pead säilitama minimaalselt 0,5 cm plaadivahe. Ka peab olema vähemalt 90 % plaadi alumisest poolest plaatimisseguga kokkupuutes, sest plaatide suurus teeb nad altiks mõranema.

 

Kas mosaiikplaadid rikuvad plaatimisreegleid?

Kui väikestesse vannitubadesse on soovitatud suured plaadid, siis kuidas on pisikeste mosaiikplaatidega, mida vannitubades kasutada armastatakse?

Mosaiikplaadid tekitavad palju vuuke. Võtke arvesse: 2,5cm ruudukujuline plaat tekitab 10 korda rohkem vuuke kui 30cm  ruudukujuline plaat. Üks viis vähendada seda võrgustikutunde teket on vuukide toonimine nii, et nende värv oleks sarnane plaatide värvile.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sarnastel teemadel